با سلام، جهت اطلاع و پیگیری وضعیت مقالات خود می‌توانید با کارشناس مجله خانم فاطمه نجفی با شماره 09216904318 تماس حاصل فرمایید.
ساعت تماس تلفنی 9 الی 18 روزهای پنج‌شنبه
امکان ارسال پیام از طریق پیام‌رسان ایتا: 9 تا 16 هر روز

   [صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..
پایگاه های نمایه شده
..
نورمگز
..
مگیران
..
لینکدین
..
 
..
:: خوش آمدید ::

(فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی (پژوهشنامه انجمن ایرانی تاریخ

Cultural History Studies(Pejuhesh Nameh Anjoman-e Iraniye Tarikh)


AWT IMAGE


:: تازه‌ترین مقاله‌ها: دوره 14، شماره 54 - ( فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی 1401 ) ::
:: مقالات دارای بیشترین بازدید پذیرفته شده طی 6 ماه اخیر ::
:: فراخوان دریافت مقالات ::
 | تاریخ ارسال: 1398/4/9 | 
فرهنگ مجموعه‌ای از الگوهای رفتار یا الگوهایی برای رفتار است که بر مناسبات میان افراد، گروه‌ها و جوامع انسانی غلبه دارد و کل پیچیده‌ای است که دانش، اعتقاد، اخلاق، قوانین، رسوم، عدات، آداب، ... را در بر می‌گیرد. زمانی که در تاریخ مطالعه شود، همه میراث اجتماعی گروه‌ها و جوامع انسانی و همه جلوات هویت بشری را در بر خواهد گرفت.
با توجه به این تعریف، مطالعات تاریخ فرهنگی گستره وسیعی از مباحث هویت‌ساز انسانی در برش‌های مختلف زمانی را پوشش می‌دهد. به عبارت دیگر هر صورتبندی گفتمانی معنابخش به حیات و هویت انسانی در پیشینه میراث جوامع، می‌تواند در حوزه فعالیت فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی قرار گیرد.
بر این اساس، از اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و دانشجویان مقاطع تکمیلی علاقه‌مند به مباحث فرهنگی، در همه رشته‌های علمی به ویژه رشته‌های علوم انسانی ازجمله هنر، باستان‌شناسی، مردم‌شناسی ... دعوت می‌شود با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های هیئت تحریریه، مقالات پژوهشی خود را به دبیرخانه این فصلنامه ارسال کنند. هیئت تحریریه همچنین آمادگی پذیرش مقالات پژوهشی با رویکرد تاریخی - فرهنگی به قلم محققان در رشته‌های تاریخ علم، فلسفه علم، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، سلامت و بهداشت ... را دارد.
این فصلنامه با درجه علمی – پژوهشی و با رتبه ب از ورارت علوم، به عنوان نخستین فصلنامه علمی – پژوهشی انجمن ایرانی تاریخ چاپ و منتشر می‌شود.
http://chistorys.ir/
>
:: هزینه های بررسی و انتشار مقالات و نحوه پرداخت ::
 | تاریخ ارسال: 1398/1/25 | 
نشریه از منشور اخلاقی COPE  تبعیت می کند.
هزینه های مربوط به بررسی و انتشار مقالات بر اساس تصویب هیئت مدیره انجمن ایرانی تاریخ به این شرح می باشد:
۱- هزینه ارزیابی  مقالات مبلغ ۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال معادل دویست و پنجاه هزار تومان .
۲- هزینه پذیرش نهایی و انتشار مقالات مبلغ ۸،۵۰۰،۰۰۰ ریال معادل هشتصد و پنجاه هزار تومان .
۳- جهت درج شناسه دیجیتال (DOI) به مقالات تایید شده، مقرر شد این هزینه به هزینه نهایی افزوده شود.

تعداد واژگان مقاله با احتساب فهرست منابع، نباید از ۷۰۰۰ کلمه بیشتر باشد.
لازم به ذکر است مقاله ای که از ۷۰۰۰ واژه (بااحتساب واژگان منابع) بیشتر باشد متناسب با تعداد کلمات اضافه، در مرحله اولیه و در مرحله تآیید مقاله هزینه اخذ خواهد شد.
به منظور تسهیل در پرداخت هزینه های بررسی و انتشار مقالات ارسالی، پرداخت صورتحساب ها از طریق کارت های شتاب در سامانه فصلنامه فعال شد. شما می توانید با ورود به صفحه شخصی خود روی گزینه "صورتحساب کامل برای کاربران ایرانی" کلیک و پس از مشاهده و بررسی صورتحساب، روی گزینه "پرداخت هزینه نهائی ارائه شده در صورتحساب با کارت های شتاب " کلیک و صورتحساب را پرداخت نمایید.

 این مجوز محدود کننده ترین مجوز در میان شش مجوز اصلی می باشد که صرفا به دیگران اجازه فروگذاری وبه اشتراک گذاشتن اثر را می دهد تا زمانیکه هیچ گونه تغییر اثر و استفاده تجاری از آن صورت نگیرد . 

دسترسی به مقالات این سایت آزاد است.

>
:: راهنمای ارسال مقاله و منشور اخلاقی فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی ::

راهنمای ارسال مقاله برای فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی

فرهیخته گرامی، پیش از اقدام به ارسال مقاله به این سامانه، مطالعه دقیق ضوابط و مقررات فصلنامه الزامی است.

به استحضار می رساند روند ارزیابی اولیه مقالات ۲ ماه و در صورت ارسال برای ارزیابی سوم و دریافت نتیجه نهایی مقاله ۶ ماه است. 
لطفا در هنگام درج مشخصات خود و همکاران نویسنده مقاله تمام اطلاعات شامل دانشگاه محل تحصیل دانشجو ، دانش آموختگی یا دانشجو بودن نویسنده ، مرتبه علمی اساتید و دانشگاه محل کار ایشان را در صفحه مقاله خود درج نمایید.

جهت ارسال مقاله برای فصلنامه علمی-پژوهشی مطالعات تاریخ فرهنگی و شروع روند ارزیابی مقاله، توجه به موارد زیر ضروری است:

۱.
تکمیل فرم تعهدنامه و فرم تعارض منافع و امضای آن توسط همه نگارندگان. این فرم نیز هنگام بارگزاری فایل مقاله در بخش"فایل پیش نیاز ارسال مقاله" در سامانه می بایست بارگزاری شود.

۲- پرداخت هزینه داوری مقاله پس از طرح مقاله در جلسه هیئت تحریریه و تعیین داور: هزینه ارزیابی اولیه به مبلغ ۲ میلیون و پانصد هزار ریال (معادل ۲۵۰ هزار تومان) و در صورت تائید نهایی مقاله، مبلغ ۸ میلیون و پانصد هزار ریال (معادل ۸۵۰ هزار تومان) هزینه چاپ در یکی از شماره های فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی واریز شود.
درخواست پرداخت صورت حساب  هزینه ارزیابی  مقالات، پس از طرح مقاله  در جلسه هیئت تحریریه  به نویسندگان   ارسال می شود.پرداخت صورتحساب ها از طریق کارت های شتاب در سامانه امکان پذیر می باشد ویا مبلغ را به حساب بانک تجارت انجمن ایرانی تاریخ به شماره  ۰۲۸۵۴۰۹۰۱۲ واریز و تصویر فیش واریزی را در سامانه بارگزاری نمایید.

۳- رعایت منشور اخلاقی فصلنامه به شرح زیر ضروری است:

مقدمه

از کلیه اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و دانشجویان مقاطع تکمیلی که مقالات‌شان را از طریق سامانه فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی ارسال می‌کنند، درخواست می‌شود با دقت تمام دستورالعمل اخلاقی زیر را مطالعه و پس از اطمینان از تأمین کلیه شرایط مذکور در این منشور اقدام به ارسال مقاله کنند. بدیهی است بی‌توجهی به هریک  از مواد این دستورالعمل می تواند پی گیری های متناسب قانونی داشته باشد.

ماده ۱

هیئت تحریریه فصلنامه حساسیت فراوانی نسبت به مقالات انتحالی[۱] دارد. بنابراین اگر فرد یا افرادی اقدام به ارسال مقاله ای کنند که بتوان آن را ذیل «انتحال» قرار داد، سردبیر مجاز است هرگونه اقدام قانونی لازم را انجام دهد. مرجع تشخیص دهنده انتحال، هیئت تحریریه است.

ماده ۲

در مورد مقالات مأخوذ از پایان نامه های تحصیلی،[۲] در هر صورت نویسنده مسئول استاد راهنما خواهد بود؛ مگر آنکه به استناد تبصره ماده ۲ کتباً اعلام عدم مسئولیت کرده باشد.

تبصره: در مورد پایان نامه های تحصیلی، دانشجو در هیچ شرایطی مجاز به ارسال مقاله بدون اخذ مجوز کتبی از استاد راهنما نیست.

ماده ۴

استفاده از اسامی اشخاص غیر مرتبط با پایان نامه (به غیر از استادان راهنما و مشاور) در مقالات مأخوذ از پایان نامه تخلف محسوب شده و مشمول پی گیری های قانونی است.

ماده ۵

فردی که به هر دلیل نامش در کنار تولید کنندگان یک مقاله علمی قید شده است، در قبال آن مقاله مسئول است. اعلام بی خبری و تبری از فرایندی که منجر به تولید مقاله شده است در هر حال و به هر شکلی غیر قابل قبول خواهد بود.

ماده ۶

ارسال همزمان یک مقاله به دو یا چند مجله تخلف محسوب شده و هیئت تحریریه می تواند در صورت احراز تخلف به جز حذف مقاله از دستور کار، متناسب با هزینه های انجام شده، متخلف را جریمه مالی کرده و یا تا مدتی که صلاح بداند (حداکثر ۳ سال) هیچ مقاله ای از نویسنده (نویسندگان) متخلف دریافت نکند.

ماده ۷

هر مقاله باید حداقل توسط دو داور بررسی شود. اما در هر حال هیئت تحریریه در پذیرش یا رد مقالات (با توجه به مجموعه شرایط و مصالح مجله) آزاد است.

تبصره: در موارد خاص می توان اظهار نظر هیئت تحریریه یا سردبیر را به منزله یکی از داوری ها تلقی کرد.

ماده ۸

در صورتی که هیئت تحریریه – به هر دلیل- نتواند طی حداکثر شش ماه مقاله ای را تعیین تکلیف کند، نویسنده (نویسندگان) مجاز است با درخواست کتبی اعلام انصراف کرده و مقاله را به مجله دیگری ارسال کند.

ماده۹

نویسنده (نویسندگان) موظف است مطابق دستور العمل  ابلاغی مجله نسبت به تأمین بخشی از هزینه های داوری و چاپ احتمالی مقاله اقدام کند. این هزینه ها در حال حاضر برای داوری دو میلیون و پانصد هزار  ریال برای ویراستاری، حروف چینی، صفحه آرایی و چاپ هشت میلیون پانصد هزار ریال می‌باشد.
تبصره : مطابق ضوابط مجله و با تایید هیئت مدیره انجمن ایرانی تاریخ مبلغی جهت داوری و در صورت تایید برای چاپ از مولف دریافت می‌شود. برای اعضای پیوسته انجمن ایرانی تاریخ ۳۰ درصد تخفیف لحاظ می‌شود.

ماده۱۰

ارسال همزمان بیش از ۲ مقاله توسط نویسنده واحد مجاز نیست. استاد راهنما و مشاور (پایان نامه یا رساله) می توانند همزمان ۳ مقاله (مشترک با دانشجو) را برای بررسی و داوری ارسال کنند. (منظور از ارسال هم زمان در بازه زمانی ۶ماه تعیین شده در ماده ۸ است).

ماده ۱۱

ارسال تعهدنامه‌ی کتبی همراه مقاله مبنی بر این که، مقاله‌ی مزبور تا اعلام نتیجه (حداکثر شش ماه از زمان تحویل به مجله) به نشریه دیگری فرستاده نخواهد شد

ماده ۱۲

مقاله باید حاصل دستاورد مولف یا مولفان و دارای اصالت و نوآوری و ماهیت تحلیلی باشد.

ماده ۱۳

در نگارش مقاله باید روش پژوهش علمی رعایت شود و از منابع معتبر و اصیل استفاده شود.

ماده ۱۴

مقاله پس از دریافت، نخست درهیئت تحریریه بررسی و ارزیابی می شود و در صورت داشتن شرایط لازم، برای داوران ارسال می گردد. پس از وصول دیدگاه ها و نظرات داوران، نتایج وامتیازات کسب شده در هیئت تحریریه مطرح می شود و در صورت کسب امتیازات لازم و کافی و پذیرش آن، در نوبت چاپ قرار می گیرد.

ماده ۱۵

هیئت تحریریه در رد و پذیرش و اصلاح مقالات، آزاد است.

ماده ۱۶

مسئولیت مطالب مندرج در هر مقاله برعهده نویسنده است.

ماده ۱۷

چاپ مقالات درفصلنامه، براساس ترتیب الفبایی نام خانوادگی نویسندگان خواهد بود.

ماده ۱۸

کلیه مراحل و فرایند داوری مقاله، انجام اصلاحات، پذیرش یا رد، ویرایش و غیره از طریق سامانه فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی به اطلاع کلیه نویسندگان خواهد رسید.   
 

۴- رعایت اصول شیوه‌نامه فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی.


[۱]. الف) مقاله انتحالی به مقاله ای گفته می شود که تمام یا بخشی از آن- کم یا زیاد- برگرفته از اثر علمی دیگری باشد و مستندات با توجه ضوابط علمی ارائه نشده باشد. این رفتار به مثابه «سرقت علمی» تلقی شده پس از اثبات (با شکایت صاحب اثر یا حتی بدون شکایت او) می تواند زمینه ساز برخورد قانونی با فرد (افراد) متخلف باشد.

ب) انتحال از خود: به سرقت علمی گفته می شود که نویسنده مقاله، تمام یا بخشی (حداقل ۳۰%) از نوشته جدید را از مقالات پیشین خود بدون ارائه مشخصات مقاله یا کتاب چاپ شده نقل قول نماید.

 پ) ترجمه یا اقتباس آزاد از مقالاتی که به زبان های دیگر نوشته شده است، در صورتی که به عنوان مقاله تولیدی - بدون قید ترجمه یا اقتباس با عناوینی از این قبیل – ارسال شود در حکم انتحال می باشد.

[۲]. مقاله مأخوذ از پایان نامه به مقاله ای اطلاق می شود که حداقل %۵۰ محتوای آن با مباحث پایان نامه تطبیق کند.

>
- ISSN
شاپای الکترونیکی
e-ISSN  2783-2120 
شاپای چاپی 
2008-9945 p-ISSN
::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 1957
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 6
::
آمار بازدیدها
تمام بازدید‌ها: 6324734
بازدید 24 ساعت قبل: 756
::
پژوهشگاه علوم انسانی
::
جهاد دانشگاهی
::
گوگل اسکالر
::
سیویلیکا
::
::
ISC
 
::
Academic Web Tools
(فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی)پژوهشنامه انجمن ایرانی تاریخ Cultural History Studies(Pejuhesh Nameh Anjoman-e Iraniye Tarikh)
تکمیل فرم تعهدنامه  و امضای همه نویسندگان برای ارسال مقاله به داوری الزامی است. پس از تکمیل فرم می بایست در بخش ارسال فایل مقاله بارگذاری شود. جهت دریافت فرم این بخش را کلیک فرمایید.
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 61 queries by YEKTAWEB 4570