با سلام ،به اطلاع کلیه پژوهشگران عزیز می رساند ،از این پس  علاوه بر سامانه و فقط در صورت ضرورت می توانید از طریق  تلگرام به شماره 09904142687 نیز با کارشناس نشریه خانم سهراب زاده ارتباط برقرار نمایید.
   [صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..
لینک‌های مرتبط
برای مشاهده سایت اصلی انجمن ایرانی تاریخ از این قسمت وارد شوید
..
:: خوش آمدید ::

(فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی (پژوهشنامه انجمن ایرانی تاریخ

Cultural History Studies(Pejuhesh Nameh Anjoman-e Iraniye Tarikh)


AWT IMAGE


:: تازه‌ترین مقاله‌ها: دوره 8، شماره 31 - ( فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی 1396 ) ::
:: مقالات دارای بیشترین بازدید پذیرفته شده طی 6 ماه اخیر ::
:: شماره 31 فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی به صورت الکترونیکی منتشر شد. ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱/۲۸ | ارسال‌كننده: دکتر صفورا برومند | نویسنده: دکتر صفورا برومند | مترجم: دکتر صفورا برومند |

شما می توانید اطلاعات مربوط به شماره 31 نشریه را در بخش تازه ترین مقاله ها و هم چنین در بخش آرشیو مقالات مشاهده نمائید.
عناوین مقالات این شماره عبارتند از:

 نقش مأمون در مناظره‌های بین‌الادیانی
ریشه ها و اشکال طلسمات مصور در فرهنگ اقلیت‌های یهودی و بازتاب آن در منابع اسلامی
سیر تطور اداره اوقاف در تحولات سیاسی‌ـ‌اجتماعی مصر قرن نوزدهم میلادی

 فرودستان به روایت طنز: تأملی تاریخی بر روزنامه چنته پابرهنه
مبانی کیهان‌شناختی اندیشه‌ی سیاسی ایرانشهری با تأکید بر منابع زرتشتی

 گفتمان اصلاح معرفت دینی در عصر مشروطه(مطالعه‌ی موردی: روزنامه‌ی حبل‌المتین تهران)

>
:: راهنمای ارسال مقاله و منشور اخلاقی فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی ::

راهنمای ارسال مقاله برای فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی

فرهیخته گرامی، پیش از اقدام به ارسال مقاله به این سامانه، مطالعه دقیق ضوابط و مقررات فصلنامه الزامی است.

به استحضار می رساند روند ارزیابی اولیه مقالات 2 ماه و در صورت ارسال برای ارزیابی سوم و دریافت نتیجه نهایی مقاله 6 ماه است.

جهت ارسال مقاله برای فصلنامه علمی-پژوهشی مطالعات تاریخ فرهنگی و شروع روند ارزیابی مقاله، توجه به موارد زیر ضروری است:

1- ارسال تعهدنامه‌ی کتبی همراه مقاله مبنی بر این که، مقاله‌ی مزبور تا اعلام نتیجه (حداکثر شش ماه از زمان تحویل به مجله) به نشریه دیگری فرستاده نخواهد شد.

2- پرداخت هزینه داوری مقاله پس از ثبت مقاله در سامانه فصلنامه: هزینه ارزیابی اولیه به مبلغ 1 میلیون و پانصد هزار ریال (150 هزار تومان) و در صورت تائید نهایی مقاله، مبلغ 3 میلیون ریال (300 هزار تومان) هزینه چاپ در یکی از شماره های فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی واریز شود.

(هزینه فوق، مقالاتی را شامل می‌شود که حداکثر در 6000 واژه تنظیم شده باشند. درخصوص مقالات با بیش از 6000 واژه، به ازای هر 1000 واژه، مبلغ 500 هزار ریال (50 هزار تومان) دریافت می‌شود.)

3- لطفاً هزینه داوری اولیه مقاله به مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال (150 هزار تومان) را به حساب بانک تجارت انجمن ایرانی تاریخ به شماره  0285409012 واریز و تصویر فیش واریزی را به ایمیل chistorys.ir@gmail.com ارسال نمایید.

4- رعایت منشور اخلاقی فصلنامه به شرح زیر ضروری است:

مقدمه

از کلیه اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و دانشجویان مقاطع تکمیلی که مقالات‌شان را از طریق سامانه فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی ارسال می‌کنند، درخواست می‌شود با دقت تمام دستورالعمل اخلاقی زیر را مطالعه و پس از اطمینان از تأمین کلیه شرایط مذکور در این منشور اقدام به ارسال مقاله کنند. بدیهی است بی‌توجهی به هریک  از مواد این دستورالعمل می تواند پی گیری های متناسب قانونی داشته باشد.

ماده 1

هیئت تحریریه فصلنامه حساسیت فراوانی نسبت به مقالات انتحالی[1] دارد. بنابراین اگر فرد یا افرادی اقدام به ارسال مقاله ای کنند که بتوان آن را ذیل «انتحال» قرار داد، سردبیر مجاز است هرگونه اقدام قانونی لازم را انجام دهد. مرجع تشخیص دهنده انتحال، هیئت تحریریه است.

ماده2

مقالات برگرفته از پایان نامه های تحصیلی باید با هماهنگی و مجوز کتبی استاد راهنما ارسال شود.

تبصره: در صورت درخواست کتبی استاد راهنما مبنی بر انصراف از ذکر نام در مقاله، دانشجو می تواند مستقلاً مقاله را به دفتر مجله ارسال کند.

ماده3

در مورد مقالات مأخوذ از پایان نامه های تحصیلی،[2] در هر صورت نویسنده مسئول استاد راهنما خواهد بود؛ مگر آنکه به استناد تبصره ماده 2 کتباً اعلام عدم مسئولیت کرده باشد.

تبصره: در مورد پایان نامه های تحصیلی، دانشجو در هیچ شرایطی مجاز به ارسال مقاله بدون اخذ مجوز کتبی از استاد راهنما نیست.

ماده 4

استفاده از اسامی اشخاص غیر مرتبط با پایان نامه (به غیر از استادان راهنما و مشاور) در مقالات مأخوذ از پایان نامه تخلف محسوب شده و مشمول پی گیری های قانونی است.

ماده 5

فردی که به هر دلیل نامش در کنار تولید کنندگان یک مقاله علمی قید شده است، در قبال آن مقاله مسئول است. اعلام بی خبری و تبری از فرایندی که منجر به تولید مقاله شده است در هر حال و به هر شکلی غیر قابل قبول خواهد بود.

ماده 6

ارسال همزمان یک مقاله به دو یا چند مجله تخلف محسوب شده و هیئت تحریریه می تواند در صورت احراز تخلف به جز حذف مقاله از دستور کار، متناسب با هزینه های انجام شده، متخلف را جریمه مالی کرده و یا تا مدتی که صلاح بداند (حداکثر 3 سال) هیچ مقاله ای از نویسنده (نویسندگان) متخلف دریافت نکند.

ماده 7

هر مقاله باید حداقل توسط دو داور بررسی شود. اما در هر حال هیئت تحریریه در پذیرش یا رد مقالات (با توجه به مجموعه شرایط و مصالح مجله) آزاد است.

تبصره: در موارد خاص می توان اظهار نظر هیئت تحریریه یا سردبیر را به منزله یکی از داوری ها تلقی کرد.

ماده 8

در صورتی که هیئت تحریریه – به هر دلیل- نتواند طی حداکثر شش ماه مقاله ای را تعیین تکلیف کند، نویسنده (نویسندگان) مجاز است با درخواست کتبی اعلام انصراف کرده و مقاله را به مجله دیگری ارسال کند.

ماده9

نویسنده (نویسندگان) موظف است مطابق دستور العمل  ابلاغی مجله نسبت به تأمین بخشی از هزینه های داوری و چاپ احتمالی مقاله اقدام کند. این هزینه ها در حال حاضر برای داوری یک میلیون و پانصد هزار ریال و برای ویراستاری، حروف چینی، صفحه آرایی و چاپ سه میلیون ریال می‌باشد.

ماده10

ارسال همزمان بیش از 2 مقاله توسط نویسنده واحد مجاز نیست. استاد راهنما و مشاور (پایان نامه یا رساله) می توانند همزمان 3 مقاله (مشترک با دانشجو) را برای بررسی و داوری ارسال کنند. (منظور از ارسال هم زمان در بازه زمانی 6ماه تعیین شده در ماده 8 است).

ماده 11

ارسال تعهدنامه‌ی کتبی همراه مقاله مبنی بر این که، مقاله‌ی مزبور تا اعلام نتیجه (حداکثر شش ماه از زمان تحویل به مجله) به نشریه دیگری فرستاده نخواهد شد

ماده 12

مقاله باید حاصل دستاورد مولف یا مولفان و دارای اصالت و نوآوری و ماهیت تحلیلی باشد.

ماده 13

در نگارش مقاله باید روش پژوهش علمی رعایت شود و از منابع معتبر و اصیل استفاده شود.

ماده 14

مقاله پس از دریافت، نخست درهیئت تحریریه بررسی و ارزیابی می شود و در صورت داشتن شرایط لازم، برای داوران ارسال می گردد. پس از وصول دیدگاه ها و نظرات داوران، نتایج وامتیازات کسب شده در هیئت تحریریه مطرح می شود و در صورت کسب امتیازات لازم و کافی و پذیرش آن، در نوبت چاپ قرار می گیرد.

ماده 15

هیئت تحریریه در رد و پذیرش و اصلاح مقالات، آزاد است.

ماده 16

مسئولیت مطالب مندرج در هر مقاله برعهده نویسنده است.

ماده 17

چاپ مقالات درفصلنامه، براساس ترتیب الفبایی نام خانوادگی نویسندگان خواهد بود.

ماده 18

مطابق ضوابط مجله و با تایید هیئت مدیره انجمن ایرانی تاریخ مبلغی جهت داوری و در صورت تایید برای چاپ از مولف دریافت می‌شود. برای اعضای پیوسته انجمن ایرانی تاریخ 30 درصد تخفیف لحاظ می‌شود.

تبصره: کلیه مراحل و فرایند داوری مقاله، انجام اصلاحات، پذیرش یا رد، ویرایش و غیره از طریق سامانه فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی به اطلاع کلیه نویسندگان خواهد رسید.   

4- رعایت اصول شیوه‌نامه فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی.


[1]. الف) مقاله انتحالی به مقاله ای گفته می شود که تمام یا بخشی از آن- کم یا زیاد- برگرفته از اثر علمی دیگری باشد و مستندات با توجه ضوابط علمی ارائه نشده باشد. این رفتار به مثابه «سرقت علمی» تلقی شده پس از اثبات (با شکایت صاحب اثر یا حتی بدون شکایت او) می تواند زمینه ساز برخورد قانونی با فرد (افراد) متخلف باشد.

ب) انتحال از خود: به سرقت علمی گفته می شود که نویسنده مقاله، تمام یا بخشی (حداقل 30%) از نوشته جدید را از مقالات پیشین خود بدون ارائه مشخصات مقاله یا کتاب چاپ شده نقل قول نماید.

 پ) ترجمه یا اقتباس آزاد از مقالاتی که به زبان های دیگر نوشته شده است، در صورتی که به عنوان مقاله تولیدی - بدون قید ترجمه یا اقتباس با عناوینی از این قبیل – ارسال شود در حکم انتحال می باشد.

[2]. مقاله مأخوذ از پایان نامه به مقاله ای اطلاق می شود که حداقل %50 محتوای آن با مباحث پایان نامه تطبیق کند.

>
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 1295
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 10
::
آمار بازدیدها
تمام بازدید‌ها: 2396005
بازدید 24 ساعت قبل: 1114
::
Academic Web Tools
(فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی)پژوهشنامه انجمن ایرانی تاریخ Cultural History Studies(Pejuhesh Nameh Anjoman-e Iraniye Tarikh)
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 42 queries by YEKTAWEB 3790