با سلام، جهت اطلاع و پیگیری وضعیت مقالات خود می‌توانید با کارشناس مجله خانم فاطمه نجفی با شماره 09216904318 تماس حاصل فرمایید.
ساعت تماس تلفنی 9 الی 18 روزهای پنج‌شنبه
امکان ارسال پیام از طریق پیام‌رسان ایتا: 9 تا 16 هر روز

   [صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: داوران :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..
پایگاه های نمایه شده
..
نورمگز
..
مگیران
..
لینکدین
..
 
..
:: خوش آمدید ::

(فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی (پژوهشنامه انجمن ایرانی تاریخ

Cultural History Studies(Pejuhesh Nameh Anjoman-e Iraniye Tarikh)


AWT IMAGE


:: تازه‌ترین مقاله‌ها: دوره 15، شماره 57 - ( فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی 1402 ) ::
:: مقالات دارای بیشترین بازدید پذیرفته شده طی 6 ماه اخیر ::
:: گزارش عملکرد فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی از بدو تأسیس تاکنون ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/23 | 

باسمه تعالی

یکی از اولین اقداماتی که پس از تأسیس انجمن ایرانی تاریخ در سال ۱۳۸۷ در دستور کار اولین هیئت مدیره انجمن قرار گرفت پایه‌گذاری مجله‌ای متناسب با مأموریت‌های این نهاد علمی بود. شاید به‌همین دلیل عنوان اولیه‌ای که برای این نشریه انتخاب شد «پژوهشنامه انجمن ایرانی تاریخ» بود که گستره وسیعی از تمام رشته‌ها و گرایش‌های حوزه تاریخ را پوشش می‌داد. قصد این بود که این فصلنامه بازتاب‌دهنده جامع فعالیت‌های پژوهشی پژوهشگران عرصه تاریخ باشد. البته در همان برنامه‌ریزی اولیه، تأسیس و راه‌اندازی مجلات کاملاً تخصصی -عمدتاً با مشارکت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و مؤسسات مرتبط با تاریخ- پیش‌بینی شده بود. اصرار مدیران وقت کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم بر تخصصی‌شدن مجلات علمی موجب شد عنوان مجله به فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی تبدیل شود، اما برای حفظ هویت آن، عنوان اصلی کماکان ذیل عنوان اخیر حفظ شد.
 

>
:: فراخوان دریافت مقالات ::
 | تاریخ ارسال: 1398/4/9 | 
فرهنگ مجموعه‌ای از الگوهای رفتار یا الگوهایی برای رفتار است که بر مناسبات میان افراد، گروه‌ها و جوامع انسانی غلبه دارد و کل پیچیده‌ای است که دانش، اعتقاد، اخلاق، قوانین، رسوم، عدات، آداب، ... را در بر می‌گیرد. زمانی که در تاریخ مطالعه شود، همه میراث اجتماعی گروه‌ها و جوامع انسانی و همه جلوات هویت بشری را در بر خواهد گرفت.
با توجه به این تعریف، مطالعات تاریخ فرهنگی گستره وسیعی از مباحث هویت‌ساز انسانی در برش‌های مختلف زمانی را پوشش می‌دهد. به عبارت دیگر هر صورتبندی گفتمانی معنابخش به حیات و هویت انسانی در پیشینه میراث جوامع، می‌تواند در حوزه فعالیت فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی قرار گیرد.
بر این اساس، از اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و دانشجویان مقاطع تکمیلی علاقه‌مند به مباحث فرهنگی، در همه رشته‌های علمی به ویژه رشته‌های علوم انسانی ازجمله هنر، باستان‌شناسی، مردم‌شناسی ... دعوت می‌شود با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های هیئت تحریریه، مقالات پژوهشی خود را به دبیرخانه این فصلنامه ارسال کنند. هیئت تحریریه همچنین آمادگی پذیرش مقالات پژوهشی با رویکرد تاریخی - فرهنگی به قلم محققان در رشته‌های تاریخ علم، فلسفه علم، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، سلامت و بهداشت ... را دارد.
این فصلنامه با درجه علمی – پژوهشی و با رتبه ب از ورارت علوم، به عنوان نخستین فصلنامه علمی – پژوهشی انجمن ایرانی تاریخ چاپ و منتشر می‌شود.
http://chistorys.ir/
>
:: هزینه های بررسی و انتشار مقالات و نحوه پرداخت ::
 | تاریخ ارسال: 1398/1/25 | 
نشریه از منشور اخلاقی COPE  تبعیت می کند.
هزینه های مربوط به بررسی و انتشار مقالات بر اساس تصویب هیئت مدیره انجمن ایرانی تاریخ به این شرح می باشد:
۱- هزینه ارزیابی  مقالات مبلغ ۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال معادل دویست و پنجاه هزار تومان .
۲- هزینه پذیرش نهایی و انتشار مقالات مبلغ ۸،۵۰۰،۰۰۰ ریال معادل هشتصد و پنجاه هزار تومان .
۳- جهت درج شناسه دیجیتال (DOI) به مقالات تایید شده، مقرر شد این هزینه به هزینه نهایی افزوده شود.

تعداد واژگان مقاله با احتساب فهرست منابع، نباید از ۷۰۰۰ کلمه بیشتر باشد.
لازم به ذکر است مقاله ای که از ۷۰۰۰ واژه (بااحتساب واژگان منابع) بیشتر باشد متناسب با تعداد کلمات اضافه، در مرحله اولیه و در مرحله تآیید مقاله هزینه اخذ خواهد شد.
به منظور تسهیل در پرداخت هزینه های بررسی و انتشار مقالات ارسالی، پرداخت صورتحساب ها از طریق کارت های شتاب در سامانه فصلنامه فعال شد. شما می توانید با ورود به صفحه شخصی خود روی گزینه "صورتحساب کامل برای کاربران ایرانی" کلیک و پس از مشاهده و بررسی صورتحساب، روی گزینه "پرداخت هزینه نهائی ارائه شده در صورتحساب با کارت های شتاب " کلیک و صورتحساب را پرداخت نمایید.

 این مجوز محدود کننده ترین مجوز در میان شش مجوز اصلی می باشد که صرفا به دیگران اجازه فروگذاری وبه اشتراک گذاشتن اثر را می دهد تا زمانیکه هیچ گونه تغییر اثر و استفاده تجاری از آن صورت نگیرد . 

دسترسی به مقالات این سایت آزاد است.

>
:: راهنمای ارسال مقاله و منشور اخلاقی فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی ::

راهنمای ارسال مقاله برای فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی

فرهیخته گرامی، پیش از اقدام به ارسال مقاله به این سامانه، مطالعه دقیق ضوابط و مقررات فصلنامه الزامی است.

به استحضار می رساند روند ارزیابی اولیه مقالات ۲ ماه و در صورت ارسال برای ارزیابی سوم و دریافت نتیجه نهایی مقاله ۶ ماه است. 
لطفا در هنگام درج مشخصات خود و همکاران نویسنده مقاله تمام اطلاعات شامل دانشگاه محل تحصیل دانشجو ، دانش آموختگی یا دانشجو بودن نویسنده ، مرتبه علمی اساتید و دانشگاه محل کار ایشان را در صفحه مقاله خود درج نمایید.

جهت ارسال مقاله برای فصلنامه علمی-پژوهشی مطالعات تاریخ فرهنگی و شروع روند ارزیابی مقاله، توجه به موارد زیر ضروری است:

۱.
تکمیل فرم تعهدنامه و فرم تعارض منافع و امضای آن توسط همه نگارندگان. این فرم نیز هنگام بارگزاری فایل مقاله در بخش"فایل پیش نیاز ارسال مقاله" در سامانه می بایست بارگزاری شود.

۲- پرداخت هزینه داوری مقاله پس از طرح مقاله در جلسه هیئت تحریریه و تعیین داور: هزینه ارزیابی اولیه به مبلغ ۲ میلیون و پانصد هزار ریال (معادل ۲۵۰ هزار تومان) و در صورت تائید نهایی مقاله، مبلغ ۸ میلیون و پانصد هزار ریال (معادل ۸۵۰ هزار تومان) هزینه چاپ در یکی از شماره های فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی واریز شود.
درخواست پرداخت صورت حساب  هزینه ارزیابی  مقالات، پس از طرح مقاله  در جلسه هیئت تحریریه  به نویسندگان   ارسال می شود.پرداخت صورتحساب ها از طریق کارت های شتاب در سامانه امکان پذیر می باشد ویا مبلغ را به حساب بانک تجارت انجمن ایرانی تاریخ به شماره  ۰۲۸۵۴۰۹۰۱۲ واریز و تصویر فیش واریزی را در سامانه بارگزاری نمایید.

۳- رعایت منشور اخلاقی فصلنامه به شرح زیر ضروری است:


مقررات و ضوابط پذیرش مقاله در فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی

استادان، پژوهشگران و دانشجویانی که مقالات آنها  با قلمرو موضوعی فصلنامه همسو و هماهنگ است می‌توانند مقاله خود را در سامانه بارگذاری کنند. مقاله در صورتی در هیئت تحریریه مطرح خواهد شد و در فرآیند داوری قرار خواهد گرفت که نویسنده (نویسندگان) به ضوابط مشروح زیر دقیقاً عمل کنند :
۱-فصلنامه «مطالعات تاریخ فرهنگی» ، فصلنامه‌ای میان رشته‌ای است که می‌تواند از رشته‌های مختلف علمی به ویژه علوم انسانی، هنر، باستان شناسی و ... مقاله دریافت کند؛ اما از آنجا که رویکرد آن، تاریخ فرهنگی است مقالات باید با رعایت این رویکرد تنظیم شده باشند .
۲-هر یک از عناصر و شاخصه‌های دخیل در تعریف مطالعات فرهنگی (عقیده، آداب، رسوم، سازمانها و تشکیلات فرهنگی، تغییرات و تحولات فرهنگی، زبان ادبیات و ... ) اگر در بستری تاریخی مورد توجه قرار گیرد، در هیئت تحریریه مجله قابل بررسی خواهد بود .
۳-مقالات مسئله محوری که ضوابط تنظیم مقاله با رویکرد پژوهشی را رعایت کرده باشند در اولویت هستند.
۴-ترجمه، نقد کتاب و مقالاتی که فاقد نوآوری محتوایی باشند (حتی اگر در شکل و تدوین نوآورانه باشند) در این مجله از اولویت برخوردار نیستند .
۵-اگر در مقاله‌ای میزان اخذ و اقتباس در حدی باشد که شبهه  انتحال را ایجاد کند، مطابق منشور اخلاقی مجله با نویسنده (نویسندگان) برخورد خواهد شد .
۱-۵: در صورت اثبات انتحالی بودن مقاله، نویسنده مسئول باید کلیه هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم مرتبط با مقاله را به طور کامل پرداخت کند. در عین حال سردبیر می‌تواند مراتب را جهت درج در پرونده آموزشی و پژوهشی نویسندگان به مراجع مسئول و به ویژه مرکز آموزشی ذیربط اطلاع داده، پیگیری‌های قانونی لازم را انجام دهد .
۲-۵: اگر اقتباس یا انتحال انجام شده موجب تضییع حقوق معنوی افراد باشد، مجله می‌تواند موضوع را در مراجع حقوقی پیگیری کند.
۳-۵ : موضوع انتحال صرفنظر از وضعیت مقاله در مراحل بررسی، قابلیت پیگیری دارد. بر این اساس، حتی اگر پس از چاپ مقاله‌ای این امر به اثبات برسد؛ فصلنامه، حق هرگونه برخورد قانونی با افراد متخلف را دارد.
۶-مقالات مستخرج از پایان نامه یا رساله فقط با نام دو نفر (استاد راهنما و دانشجو) پذیرفته می‌شود.
۱-۶-در صورتی که استاد راهنما و دانشجو اصرار بر افزودن نام مشاور داشته باشند یا ضوابط دانشگاه چنین امری را اقتضاء کند استاد راهنما طی نامه‌ ای میزان مشارکت و تاثیرگذاری مشاور (مشاورین) را به هیئت تحریریه گزارش خواهد کرد. در هر حال، مرجع تصمیم‌گیری هیئت تحریریه است.
۷- همه نویسندگان باید برگه صحت اصالت مقاله را تأیید و امضا کنند. هیچ یک از افرادی که نامشان به عنوان نویسنده در مقاله ذکر شده است نمی‌توانند از پذیرش مسئولیت‌هایی که به موجب قوانین متوجه‌شان می‌شود شانه خالی کنند .
۱-۷: کارشناس مجله موظف است قبل از پذیرش قطعی مقاله و طرح آن در هیئت تحریریه تعهد نامه لازم را از نویسندگان اخذ کند.
۸- حجم مقالات ارسالی با احتساب بخش منابع و مآخذ، نباید از هفت هزار واژه بیشتر باشد. اگر نویسنده به هر دلیل بر افزایش حجم اصرار ورزد، باید مطابق تعرفه تعیین شده توسط هیئت تحریریه به ازای هر واژه اضافی مبلغی را به حساب مجله واریز کند.
۹- شیوه استناد در این فصلنامه درون متنی است. نویسنده یا نویسندگان باید ضوابط مشخص شده در فصلنامه را مطابق دستورالعمل ارائه شده رعایت کنند.
۱-۹: ضوابط تفصیلی مرتبط با «نظام استناد» درمتن مقاله و فهرست منابع به پیوست در همین صفحه ارائه می‌شود.
۱۰- هیئت تحریریه در پذیرش و رد مقالات آزاد بوده و اختیار کامل دارد.

 

>
- ISSN
شاپای الکترونیکی
e-ISSN  2783-2120 
شاپای چاپی 
2008-9945 p-ISSN
::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 2064
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 5
::
آمار بازدیدها
تمام بازدید‌ها: 7292364
بازدید 24 ساعت قبل: 1877
::
پژوهشگاه علوم انسانی
::
جهاد دانشگاهی
::
گوگل اسکالر
::
سیویلیکا
::
::
ISC
 
::
Academic Web Tools
(فصلنامه مطالعات تاریخ فرهنگی)پژوهشنامه انجمن ایرانی تاریخ Cultural History Studies(Pejuhesh Nameh Anjoman-e Iraniye Tarikh)
تکمیل فرم تعهدنامه  و امضای همه نویسندگان برای ارسال مقاله به داوری الزامی است. پس از تکمیل فرم می بایست در بخش ارسال فایل مقاله بارگذاری شود. جهت دریافت فرم این بخش را کلیک فرمایید.
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 61 queries by YEKTAWEB 4652